Aktualności

Do Czech po nowym moście. Kałków będzie miał drugi most na rzece Vidna za 4 mln zł

Ilustracja do informacji: Do Czech po nowym moście. Kałków będzie miał drugi most na rzece Vidna za 4 mln zł
Powstanie nowy most w Kałkowie na rzece Vidna, na drodze relacji Kałków - Łąka. Dotychczasowy jest w fatalnym stanie, został rozjeżdżony przez ciężki sprzęt rolniczy, a dodajmy, że jest to także uczęszczana trasa turystyczna.
- Otrzymaliśmy około 2 mln zł z ministerialnej rezerwy mostowej. Drugie tyle dokłada powiat, mamy te pieniądze zarezerwowane w budżecie - mówi Daniel Palimąka z zarządu powiatu nyskiego, odpowiedzialny za drogi w powiecie.
Okazuje się, że dotychczasowy most jest tak zniszczony, iż jego remont byłby nieopłacalny. Zatem obiekt pozostanie jako ścieżka pieszo – rowerowa, a obok powstanie nowy most – także z nowymi odcinkami dróg dojazdowych – po kilometrze w stronę Kałkowa i Łąki.
- Most na rzece Vidna zdawał egzamin w czasach, kiedy rolnicy mieli jeszcze niewiele sprzętu, a samochody były małotonażowe. To teren bardzo rozwinięty rolniczo, zatem po moście jeżdżą kilkudziesięciotonowe maszyny i obiekt już nie spełnia parametrów. To także kwestia bezpieczeństwa - mówi burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak.
Przetarg na budowę mostu w Kałkowie starostwo ogłosi najpóźniej za 2 tygodnie. Dokumentacja od dawna jest gotowa, czekano tylko na finansowe wsparcie tej inwestycji.
(RO D. Kłonowska)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Augustyna i Jaromira ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda