Aktualności

[WIDEO] Goście z Bernkstel Kues opuszczają Otmuchów

Ilustracja do informacji: [WIDEO] Goście z Bernkstel Kues opuszczają Otmuchów
Wczorajsze spotkanie na Placu Partnerstwa i zwiedzanie Otmuchowa wyczerpało program pobytu delegacji partnerskiej gminy Bernkastel Kues w Otmuchowie. W czasie spotkania Burmistrzowie obu gmin zasadzili tam sadzonki winogrona przywiezione przez naszych przyjaciół. Winogrona są jednym z elementów herbu niemieckiej gminy. W Otmuchowie mają symbolizować pewną trwałość wokół przemijającej rzeczywistości. Jednoczyć mieszkańców obu gmin i przypominać im o ważnym wydarzeniu, w którym kiedyś brali udział. Znaczyć czas i miejsce tego wydarzenia. Jest to tym bardzie symboliczne, że nasadzono je rok przed ważnym wydarzeniem jakim będą przyszłoroczne obchody jubileuszu partnerstwa – jego 25. lecia.
Wczoraj wieczorem w otmuchowskim zamku odbyło się pożegnalne spotkanie z niemiecką delegacją, w którym uczestniczyli Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak oraz radni Rady Miejskiej z jej Przewodniczącym Stanisławem Zaczykiem.
Nasi goście przebywali w Otmuchowie od 14 maja do dzisiaj, do godzin porannych. Wizyta mieszkańców i władz samorządowych z Bernkastel - Kues w Otmuchowie to był też dobry czas na rozmowy o rozwoju obu gmin i czas pewnych podsumowań na temat jak nawiązały się w tym okresie piękne przyjaźnie polskich i niemieckich mieszkańców gmin. Oficjalne podsumowanie ćwierćwiecza partnerstwa nastąpi w maju przyszłego roku. Uroczystości z tym związane będą organizowane w Niemczech, w Bernkastel Kues. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Goście z Bernkatel Kues

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Augustyna i Jaromira ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda