Aktualności

[WIDEO] XX Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PCK

Ilustracja do informacji: [WIDEO] XX Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy PCK
Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował w środę 17 maja  Rejonowe Zawody Pierwszej Pomocy. Odbywały się w urokliwej scenerii Placu Partnerstwa. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Otmuchowa , który od lat wspiera Stowarzyszenie.   W tej prozdrowotnej edukacyjnej rywalizacji wystartowało 9 drużyn ze szkół podstawowych z terenu Gminy Otmuchów i Gminy Paczków. Celem zawodów było m.in. podniesienie poziomu wiedzy uczniów  z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie wypadkom poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Czteroosobowe zespoły pokonywały trasę, na której były umieszczone stacje z upozorowanymi sytuacjami zagrażającymi życiu. Do symulowanych zadań należały: resuscytacja krążeniowo-oddechowa na manekinie, oparzenie dłoni, omdlenie, uraz kręgosłupa , złamanie otwarte kończyny dolnej. Ponadto oceniane było bezpieczeństwo ratowników, koordynacja pracy w zespole, umiejętność wezwania pogotowia.Wszystkie drużyny stanęły na wysokości zadania. Wykazały się ogromną wiedzą  z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy rozwiązywali również test   zawierający 15 pytań : o PCK , z  pierwszej pomocy i o Otmuchowie . W  punktach oczekiwania przeprowadzano konkurencje indywidualne, za które medale otrzymali:                                                                                                                    
 - bule :
I m. Katarzyna Marass (PSP nr 3 w Paczkowie) , II m.Radosław Pydych (ZSP w Mesznie)  , III m. Jacek Pszeniczny (ZSP w Wójcicach)                                                                                                            
- rzuty do celu :  
I m. Wiktoria Gołąbek (ZSP w Kałkowie), II m. Kinga Kubica (ZSP w Trzeboszowicach) , III m. Aleksandra Gabryś (ZSP w Kałkowie).
Dodatkową atrakcją był wóz strażacki. Każdy mógł wsiąść na platformę i z wysokości podziwiać wspaniałe widoki.                                                                                                                                  
Na stacjach sędziowali Instruktorzy Pierwszej Pomocy PCK oraz członkowie SK PCK przy ZS w Otmuchowie, pozorantami byli zawodnicy z drużyny ratowniczej Gimnazjum w Jarnołtowie. Sędzia główny zawodów : Iwona Wróblewska – Instruktor Pierwszej Pomocy PCK. Nagrody, dyplomy i podziękowania wręczał Sekretarz Miasta Artur Banasiak                                                                           
Zwycięskie drużyny:
I miejsce     - SP w Jarnołtowie
II m.            - PSP nr 2 w Paczkowie
III m.           - SP w Otmuchowie                                                                                                                                  
Kolejne miejsca zajęły szkoły:  ZSP w Wójcicach, ZSP w Trzeboszowicach, ZSP w Mesznie, ZSP w Grądach, ZSP w Kałkowie, PSP nr 3 w Paczkowie. Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie składa podziękowania  młodzieży czerwonokrzyskiej, opiekunom SK PCK, Jednostce OSP za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.
                                             
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: XX Rejonowe Zawody PCK

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Augustyna i Jaromira ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda