Aktualności

IMGW ostrzega przed burzami z gradem i upałami

Ilustracja do informacji: IMGW ostrzega przed burzami z gradem i upałami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla czternastu województw. Na burze z gradem, upały i intensywne opady deszczu muszą uważać niemal wszyscy Polacy. Burze z gradem spodziewane są m.in. w województwie opolskim. Sytuacja taka utrzyma się do jutra. Ostrzeżenia I stopnia, jak podaje Instytut, przewidują niebezpieczne zjawiska meteorologiczne i mogą powodować szkody materialne i zagrożenie życia. "Zalecana jest ostrożność, a także śledzenie dalszych komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".
  • 28-06-2017

Ważna informacja dla podróżujących

Ilustracja do informacji: Ważna informacja dla podróżujących
W związku z odbywaniem się 45 Lata Kwiatów
i zmianie organizacji ruchu w centrum miasta
 zmianie ulegają miejsca zatrzymywania się
komunikacji autobusowej oraz busów.
 
PKS Częstochowa – odwołuje kursy !!!
 
MZK Nysa – ul. Lipowa (parking obok stadionu)
 
PKS Nysa – ulica Nyska okolice firmy TABO
 
Autofan – ulica Nyska stacja paliw Moya
 
TransEkspress – ulice: Kościuszki, Powstańców Śl. (stawek),
Lipowa (parking obok stadionu), Nyska (cukrowania),
Matejki (plac obok wulkanizacji)
 
PKS Kłodzko - ulica Nyska okolice firmy TABO
 
Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.
 
  • 28-06-2017

Otmuchów wśród najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce

Ilustracja do informacji: Otmuchów wśród najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce
"21 najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce'' to tytuł publikacji w hiszpańskim dzienniku EL Pais, w której  znalazła się też krótka informacja o Otmuchowie. O tyle jest to wyjątkowa wiadomość, że pośród wyróżnionych w publikacji miast i miasteczek znalazły się równie piękne i znane jak : Gniew, Kazimierz Dolny, Chełmno, Lądek Zdrój, Biecz, Paczków, Sandomierz, Kłodzko, Łańcut, Zalipie, Rydzyna, Supraśl, Złotoryja, Chochołów, Reszel, Tykocin, Zakopane, Jawor, Giżycko i Krynica Zdrój. Towarzystwo zatem wyborne i tylko pogratulować władzom, że Otmuchów dostrzegany jest daleko poza granicami naszego kraju jako jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce..
Kliknij aby obejrzeć.
 
El País to hiszpański ddziennik poranny, wydawany od 4 maja 1976 w Madrycie, od 1982 roku także w Barcelonie. Posiada on oddziały w głównych miastach Hiszpanii, które tworzą lokalne edycje. Jest to obecnie największy dziennik w Hiszpanii, o nakładzie ok. 400 tys. egz. (niedzielne wydanie osiąga ponad 1 mln).
 
  • 28-06-2017

No i polało.....

Ilustracja do informacji: No i polało.....
Wczorajszy ulewny deszcz lekko podtopił przedszkole przy ul. Łokietka w Otmuchowie. Woda wdarła się na podwórko i przedostała do piwnicy. Strażacy szybko uporali się z zagrożeniem, miejsca newralgiczne zostały zabezpieczone workami z piaskiem. Straż pożarna była też wzywana do Sarnowic gdzie woda zaczęła podchodzić pod posesje. Budynki nie zostały podtopione. Podobna sytuacja zaistniała na Osiedlu Jagiełły gdzie z wodą uporali się sami mieszkańcy.
  • 28-06-2017

Ostrzeżenie pogodowe

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie pogodowe
Burze z gradem/1
Obszar: województwo opolskie
Ważność: od 2017-06-27 17:00:00 do 2017-06-28 05:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-06-27 11:59:00
Synoptyk: Elżbieta Wojtczak-Gaglik
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych regionalne
  • 27-06-2017

Obwieszczenie Wojewody Opolskiego

Ilustracja do informacji: Obwieszczenie Wojewody Opolskiego
OBWIESZCZENIE WOJEWODY OPOLSKIEGO
  • 27-06-2017

Spotkanie z dostojnym jubilatem

Ilustracja do informacji: Spotkanie z dostojnym jubilatem
Wczoraj Burmistrz Otmuchowa wspólnie z wieloma przedstawicielami samorządów gminnych powiatu nyskiego uczestniczył w uroczystości zorganizowanej w świetlicy wiejskiej w Kamienniku przez wójta Gminy Kamiennik z okazji 100. rocznicy urodzin jednego z jej mieszkańców, mjr. w stanie spoczynku Pana Jana Walichiewicza z Białowieży. Zwracając się do dostojnego jubilata Burmistrz Otmuchowa w imieniu władz samorządowych Gminy Otmuchów podziękował jubilatowi za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz złożył życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata.
Jan Walichiewicz ma sto lat ale wcale tego po nim nie widać, sprawny fizycznie, intelektu mu można pozazdrościć. Funkcję sołtysa pełnił przez 45 lat i jak twierdzi działalność społeczna jest jego powołaniem i przy okazji świetną metodą na zachowanie sprawności. Przy tej okazji życzył obecnym co najmniej 100. lat życia i ciągłej aktywności na każdej płaszczyznie życia społecznego i rodzinnego, co wprawiło obecnych w nieskrywaną wesołość i przyjęto gromkimi brawami.
 
  • 27-06-2017

Otmuchowska gmina przejęła "Sandacza" od RZGW

Ilustracja do informacji: Otmuchowska gmina przejęła "Sandacza" od RZGW
Po 10 latach starań otmuchowska gmina nieodpłatnie przejęła "Sandacza" od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. To niemal kultowy, dawny ośrodek wypoczynkowy, położony w czaszy jeziora, w strefie zalewowej, co było jednym z argumentów przeciwko jego przekazaniu. W przeszłości kilkakrotnie niemal dochodziło do podpisania umowy w sprawie ośrodka, ale w ostatniej chwili zmieniały się władze w RZGW i procedurę trzeba było rozpoczynać od nowa.
- Postawiliśmy warunek, że jeśli nie dostaniemy „Sandacza” w tym roku to rezygnujemy, bo obiekt zaczyna przypominać ruinę. Teraz nie ma odwrotu, umowa została podpisana, przejmujemy ten obiekt z częścią gruntu przy ul. Plażowej i w przyszłym roku będziemy tam chcieli uruchomić plażę miejską, jakiej nie ma dotychczas nad Jeziorem Otmuchowskim. Mając swoją plażę zatrudnimy ratowników i stworzymy miejsce wypoczynku z prawdziwego zdarzenia - mówi burmistrz Jan Woźniak.
Umowa obowiązuje z dniem 30 czerwca. W ślad za nią gmina będzie przejmowała także od RZGW drogi w kierunku jeziora. Zostaną wyremontowane, aby nie odstraszały turystów i spacerowiczów.
(D.Kłonowska RO)
  • 27-06-2017

"Lato Kwiatów Otmuchów '2017" tuż tuż..

Ilustracja do informacji: "Lato Kwiatów Otmuchów '2017" tuż tuż..
Za oknem słonecznie i upalnie i trwają też gorące przygotowania do tegorocznego "Lata Kwiatów". Choć kwiaty będą najważniejsze, organizatorzy zadbają także o estradę. Odbędzie się  w tych dniach występ zedspołu "BOYS", koncert RAFAŁA BRZOZOWSKIEGO, następnie ANDRZEJA CIERNIEWSKIEGO i zespołu "BACIARY". Na scenie pojawi się również kabaret „NOWAKI”. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie "DODA". Miłośnicy zespołów folklorystycznych będą mogli obejrzeć i posłuchać występów zespołów z zagranicy. Będą biesiady, zespoły amatorskie i będzie wiele innych atrakcji. Tegoroczne "Lato Kwiatów" odbędzie się w dniach 29 czerwca - 02 lipca. Wszystko będzie darmowe, począwszy od zwiedzania wystaw po występy artystyczne. Jedyna płatna usługa w tym czasie to parkingi. W sobotę (01 lipca) w ramach tegorocznego "Lata Kwiatów" swoją imprezę będą mieli mieszkańcy naszego sołectwa Meszno i okolicznych miejscowości. Jest już tradycją, że corocznie w jednej z naszych wsi w dniach otmuchowskiego święta kwiatów odbywa się dodatkowa lokalna impreza. Pogram imprezy przewiduje m.in. występy folklorystycznych i amatorskich zespołów muzycznych oraz występ zespołu "BACIARY".
  • 26-06-2017

Wybierz się z nami na Lato Kwiatów do Otmuchowa!

Ilustracja do informacji: Wybierz się z nami na Lato Kwiatów do Otmuchowa!
                                       
 
Otmuchów znów będzie mienił się tysiącem barw - 29 czerwca rusza Lato Kwiatów. Zajrzymy tam również my - mogą Państwo liczyć nie tylko na relacje reporterskie, z Otmuchowa poprowadzimy też nasze audycje. 30 czerwca Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz zapraszają na audycję "Ona i on". 1 lipca z Otmuchowa będzie budził Państwa Paweł Konieczny programem "Mamy weekend" (7:00-11:00), a od południa audycję "Ze zdrowiem Ci do twarzy" poprowadzi Katarzyna Zawadzka.
  • 23-06-2017
Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Piotra i Pawła ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda