Aktualności

[WIDEO] Spotkanie Subregionu Południowego w Otmuchowie.

Ilustracja do informacji: [WIDEO] Spotkanie Subregionu Południowego w Otmuchowie.
 
Dnia 24.02.2017 w Otmuchowie odbyły się obrady Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Subregion Południowy. W spotkaniu z ramienia Gminy Otmuchów  uczestniczył Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak – jeden z współzałożycieli subregionu – oraz p. Monika Kowalska kierownik wydziału odpowiedzialnego za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Obecni byli także pozostali samorządowcy, członkowie subregionu ze Starostą Czesławem Biłobranem na czele, który poprowadził zgromadzenie. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych, który szczegółowo omówił nabory planowane do ogłoszenia w roku 2017 dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
Udział w Subregionie Południowym to jeden ze sposobów skutecznego pozyskiwania środków na nasze, gminne inwestycje tak wszystkim potrzebne.
 • 24-02-2017

SENIORZY UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW !!!

Ilustracja do informacji: SENIORZY UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW !!!
P O L I C J A ostrzega przed przestępcami wyłudzającymi od seniorów pieniądze. Niestety w powiecie nyskim wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać metodą na tzw. w n u c z k a, na tzw. p o l i c j a n t a  czy funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Tym razem przestępcy wyłudzili 8.500 zł od jednego z mieszkańców Nysy i próbowali oszukać kilka innych osób.
 
POLICJA  p r z y p o m i n a  jak nie stać się ofiarą oszusta. Funkcjonariusze Policji nigdy nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy. NIGDY nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań!!! Nie jest to metoda działania policjantów.
 
Alarmujemy, że  o s z u ś c i  często zmieniają sposoby swojego działania. Jak pokazują ostatnie wydarzenia, seniorzy powiatu nyskiego wiedzą, jak się zachować w sytuacjach niebezpiecznych, co też jest zasługą policjantów z całego powiatu, którzy inicjują spotkania z seniorami, angażują się w działania informacyjno-edukacyjne mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa naszych seniorów.
 
Policja przypomina JAK nie stać się ofiarą oszustów:
 • Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli zadzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
 • Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub które przechowujemy na koncie.
 • Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie miał nam za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
 • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIDY NIE informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach! NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie!
 • W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta, prokuratora czy wnuczka – zakończmy rozmowę telefoniczną. Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem! Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś bliskiemu.
 
Zwracamy się z apelem do wszystkich, zwłaszcza do osób młodych -  informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na omawiane zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.
 
Będzie to nasz osobisty wkład w tzw. profilaktykę społeczną prowadzoną przez nyskich policjantów na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa seniorów. Za co nyska Policja z góry dziękuje.
 • 23-02-2017

W Kałkowie powstanie żłobek

Ilustracja do informacji: W Kałkowie powstanie żłobek
Burmistrz Jan Woźniak o stworzeniu żłobka w Kałkowie:
 
Gmina Otmuchów dzięki konsekwentnym działaniom Burmistrza Jana Woźniaka i pracowników merytorycznych  pozyskała środki w wysokości 200 000,00zł na stworzenie żłobka w miejscowości Kałków. Dofinansowanie przyznano w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH – plus” 2017.  
 
Zakres prac obejmuje rozbudowę istniejącego przedszkola poprzez dobudowanie nowych pomieszczeń. W ramach rozbudowy utworzone zostaną sala zabawowo – edukacyjna podzielona na kąciki tematyczne, sala do spania, szatnia, toalety, wózkarnia, magazynek i pomieszczenie administracyjne. Łączna powierzchnia inwestycji to 180 m2. Powstanie nowoczesny i przyjazny obiekt. Oddział żłobkowy, który powstanie w wyniku rozbudowy przedszkola obejmie opieką 20 dzieci w wieku do lat 3. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec roku 2017.
 
To kolejna inwestycja zaplanowana dla poprawy warunków życia naszych mieszkańców co stanowi główne zadanie administracji samorządowej szczebla gminnego. Jest także kolejnym przykładem “szanowania” gminnego pieniądza. Robimy co w naszej mocy aby pozyskiwać jak najwięcej środków zewnętrznych.
 • 23-02-2017

Pismo Wojewody Opolskiego ws prób wyłudzeń

 • 22-02-2017

[WIDEO] Warsztaty bębniarskie

Ilustracja do informacji: [WIDEO] Warsztaty bębniarskie
Poniżej publikujemy krótką wideorelację z zeszłotygodniowych warsztatów bębniarskich prowadzonych pod tytułem "Rytmiczne Ferie", które odbyły sie w kinie "Podzamcze" 16 i 17 lutego. Organizatorem tych warsztatów był Adam Czarnik.
 
Warsztaty bębniarskie wsparli lokalni mecenasi kultury. Dziękuję serdecznie za pomoc, to dzięki Państwa pomocy udało się pokazać dzieciom że bardzo ważne by mieć pasje i rytm gra na djmbe daje ogromną frajdę. Uśmiech dziecka jest bezcenny. Gościliśmy: Piotr Cyngiel wirtuoz djembe podróżnik pasjonat rytmów Afryki. Rafał Pasierbek -stunter 13 Mistrz świata w stant ridingu.
 
/Adam Czarnik/
 
 • 20-02-2017

Aktualna oferta PUP w Nysie

Ilustracja do informacji: Aktualna oferta PUP w Nysie
 
Szkolenia pod gwarancję zatrudnienia
 
Jeśli aktywnie poszukujesz pracy, to pewnie spotykasz się z sytuacjami, w których pracodawca z chęcią by Cię zatrudnił, ale brakuje Ci odpowiednich kwalifikacji, czy umiejętności. Aby zapobiec takim sytuacjom, Powiatowy Urząd Pracy w Nysie przygotował dla Ciebie specjalną ofertę. Proponujemy Ci sfinansowanie szkolenia w kwocie sięgającej nawet 8.000 zł.
Już dziś możesz złożyć wniosek o przeszkolenie pod warunkiem uprawdopodobnienia zatrudnienia. Uprawdopodobnienie polega na oświadczeniu pracodawcy, że zatrudni on osobę przeszkoloną po ukończeniu kursu na okres, co najmniej 3 miesięcy.
 
Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się jeszcze dziś.
 
Kontakt
Anna Orlińska
e-mail: a~.~orlinska~@~pup~.~nysa~.~pl
tel.: 77 4489906
 
 
Zostań kierowcą autobusu w MZK
 
W związku z dużym zapotrzebowaniem na pracowników na stanowisku kierowcy autobusu Powiatowy Urząd Pracy w Nysie w porozumieniu z MZK poszukuje osób zainteresowanych ukończeniem kursu prawa jazdy kategorii D.
 
Wyłonieni w drodze rekrutacji kursanci po ukończeniu szkolenia podejmą zatrudnienie w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Nysie.
 
Osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy zainteresowane zdobyciem uprawnień oraz podjęciem zatrudnienia zapraszamy do kontaktu.
 
NIE ZWLEKAJ ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!
 
Kontakt:
Tel. 77 448 99 20
e-mail: e~.~janoszek~@~pup~.~nysa~.~pl
PUP w Nysie pokój nr: 19
 
Staże, Prace interwencyjne, Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
 
Dofinansowanie 50+
Zatrudnij osobę w wieku 50+ i otrzymaj 12 miesięczne dofinansowanie dające blisko 12 000zł oszczędności.
Kontakt – Leszek Woźny – tel. 77 4489919,
e-mail l~.~wozny~@~pup~.~nysa~.~pl
 
Staż
Przyucz kandydata do pracy, my pokryjemy koszt jego utrzymania przez cały okres trwania stażu.
Kontakt – Agnieszka Chomyn – tel. 77 4489931,
e-mail a~.~chomyn~@~pup~.~nysa~.~pl
 
Prace interwencyjne
Zatrudnij osobę bezrobotną i otrzymaj 6 miesięczne dofinansowanie dające blisko 5 700zł oszczędności.
Kontakt – Tomasz Świetlikowski – tel. 77 4489905,
e-mail t~.~swietlikowski~@~pup~.~nysa~.~pl
 
Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Planujesz założyć działalność gospodarczą i szukasz pieniędzy na start? Pomyśl o dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
Kontakt – Patrycja Sałęga – tel. 77 4489947,
e-mail p~.~salega~@~pup~.~nysa~.~pl
 
 
Masz pytania dotyczące wsparcia?
Skontaktuj się z naszym doradcą!
 
link do ogłoszenia:
 
 • 21-02-2017

Spartakus Otmuchów wygrywa z ASPR Zawadzkie-Kolonowskie

Ilustracja do informacji: Spartakus Otmuchów wygrywa z ASPR Zawadzkie-Kolonowskie
W  szóstej  kolejce  ligi  wojewódzkiej  młodziczek  piłkarki  ręczne  UKS  Spartakus  Otmuchów  wygrały  zdecydowanie  mecz  wyjazdowy  z  ASPR  Zawadzkie-Kolonowskie  33-18/19– 10/.  Cała  drużyna  zagrała  na  wysokim  poziomie,  a  zdobycze  bramkowe  rozkładały się  na  wszystkie  zawodniczki.  Był  to   bardzo  dobry  występ  naszych  zawodniczek. Na ostatnie  5  minut  wyszły  najmłodsze  nasze  rezerwowe  i  zagrały  bardzo dobrze. Warto  dodać,  że  UKS  Spartakus  Otmuchów  jest  aktualnie liderem i głównym  kandydatem  do mistrzostwa   obecnych  rozgrywek.
 
Drużyna  wystąpiła w  następującym  składzie:  
 
Paulina  Hucaluk /bramkarka/,
Banasiak  Kamila / 8 bramek/,
Czerniec  Amelia / 2 bramki/,
Dyrek  Wiktoria /3 bramki/,
Kilian  Aleksandra /8 bramek/,
Tymczyszyn  Patrycja /7 bramek/,
Zielonka  Maja,
Dąbska  Kinga /2 bramki/,
Zabrzeńska Laura /2 bramki/,
Majka  Małgorzata,
Bziuk  Maja /1 bramka/,
Milena  Oleksy,
Lorenc  Daria.
 
Trener - Janusz  Kobak
 • 16-02-2017

Oferta PUP w Nysie

Ilustracja do informacji: Oferta PUP w Nysie
Marzysz o rozpoczęciu kariery zawodowej? A może potrzebujesz wsparcia w  powrocie na rynek pracy?
W takim razie weź sprawy w swoje ręce i zgłoś się po „Pakiet Kariera” lub „Pakiet 50+”
Dzięki tym doskonałym narzędziom szybko i skutecznie podejmiesz zatrudnienie!
 
„Pakiet Kariera”
Program przygotowaliśmy z myślą o osobach bezrobotnych w wieku 18-30 lat planujących rozpoczęcie kariery zawodowej.  Podczas odpowiednio dobranych zajęć nasi specjaliści przygotują Cię do poruszania się na rynku pracy. Profesjonalne dokumenty aplikacyjne, rozmowa kwalifikacyjna jak również wiedza na temat firm funkcjonujących w naszym powiecie nie będą stanowić dla Ciebie problemu. Dodatkowo w ostatnim dniu zajęć otrzymasz naszą rekomendację oraz gwarancję finansowego wsparcia Twojego zatrudnienia w postaci pakietu zawierającego:
 • Bon stażowy
 • Bon zatrudnieniowy
 • Bon szkoleniowy
 • Bon na zasiedlenie
 • Refundację części kosztów zatrudnienia osoby do 30 r. ż.
  „Pakiet 50+”
Jeszcze nie tak dawno ukończenie 50 lat oznaczało schyłek kariery. Dziś przekroczenie 50 roku życia nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej. Co więcej, osoby po 50-tce nadal mogą czerpać satysfakcję z wykonywanej pracy i rozwijać swoją karierę zawodową.
 
Pakiet „50+” opracowany został z myślą o osobach po 50 roku życia, które szybko i skutecznie chciałyby kontynuować życie zawodowe. Podobnie jak w przypadku „Pakietu kariera” po ukończeniu specjalnie dobranych zajęć uczestnicy otrzymają indywidualną rekomendację PUP oraz pakiet zawierający następujące formy wspierające zatrudnienie:
 
 • Refundację do wynagrodzenia za zatrudnienie osoby powyżej 50 roku życia;
 • Prace interwencyjne;
 • Refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy;
 • Staż zawodowy dla osoby dorosłej.
 
W pakietach zapewniamy również indywidualnego doradcę, który do momentu podjęcia zatrudnienia będzie wspierał uczestników  w poszukiwaniu odpowiedniego pracodawcy.
 
NIE ZWLEKAJ I JUŻ DZIŚ SKONTAKTUJ SIĘ ZE SWOIM DORADCĄ!
 
Kontakt:
Tel. 774489921
Bernadeta Gołuszko – b~.~goluszko~@~pup~.~nysa~.~pl
Agnieszka Wajdzik – a~.~wajdzik~@~pup~.~nysa~.~pl
Natalia Wielgus – n~.~wielgus~@~pup~.~nysa~.~pl
 • 16-02-2017

Usuwanie azbestu - nabór wniosków o dofinansowanie

Ilustracja do informacji: Usuwanie azbestu - nabór wniosków o dofinansowanie
Burmistrza Otmuchowa ogłasza wstępny nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie Gminy Otmuchów. Pełna treść ogłoszenia oraz wzór wniosku do pobrania poniżej.
 • 20-01-2017

[WIDEO] Zespół Szkół gotowy do rekrutacji na nowy rok szkolny 2017/2018

Ilustracja do informacji: [WIDEO] Zespół Szkół gotowy do rekrutacji na nowy rok szkolny 2017/2018
Zespół Szkół w Otmuchowie jest już gotowy do rekrutacji na nowy rok szkolny 2017/2018. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.
 
 
 • 14-02-2017
Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Gabriela i Anastazji ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda