Aktualności

Konkurs "Opolskie Kwitnące"

Ilustracja do informacji: Konkurs "Opolskie Kwitnące"
Ogłoszony został konkurs pn. „Opolskie kwitnące” na bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie Województwa Opolskiego.
Celem konkursu, jest wyłonienie najpiękniejszych ukwieconych i zadbanych posesji prywatnych oraz terenów, ogródków działkowych i obiektów publicznych w województwie opolskim. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim”.
Do udziału w konkursie uprawnieni są mieszkańcy Województwa Opolskiego, gminy miejskie i wiejskie w Województwie Opolskim oraz podmioty mające siedzibę na terenie Województwa Opolskiego.
Zgłoszenia należy dostarczyć osobiście lub przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca 2017r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ul. Piastowska 14, 45-082 Opole, Departament Kultury, Sportu i Turystyki.
Karta zgłoszenia i Regulamin konkursu zamieszczone są w poniższych załącznikach.
  • 24-05-2017

Ważne dla przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Ważne dla przedsiębiorców
Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło nabór wniosków w ramach działania 1.1 Innowacje w przedsiębiorstwach; RPO WO 2014-2020.
Dotacje w ramach powyższego naboru można otrzymać na budowę, rozbudowę, zakup wyposażenia dla zaplecza badawczo-rozwojowego w celu rozwoju działalności innowacyjnej przedsiębiorstw; finansowanie procesu powstawania innowacji (od pomysłu do rynku) lub jego wybranych elementów tj.: badań naukowych i przemysłowych, prac rozwojowych (w tym etap prac demonstracyjnych), linii pilotażowych, działań w zakresie wczesnej walidacji produktów, zaawansowanych zdolności produkcyjnych, pierwszej produkcji.
O wsparcie ubiegać się mogą przedsiębiorcy w szczególności mikro, mali i średni.
Spotkanie planowane jest na 31 maja br. na godz. 12.30 w Inkubatorze Przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Nysy przy ul. Kościuszki 10
Aby wziąć udział w spotkaniu trzeba zapisać się przez formularz google https://goo.gl/forms/3WB7jhZnfjKSvUZ42  
  • 24-05-2017

Ważna informacja

Ilustracja do informacji: Ważna informacja
Przypominam, że zmianie uległ numer rachunku bankowego Gminy Otmuchów. W związku z tym należności z tytułu opłat za wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należy wnosić na nowe konto bankowe :  
Gmina Otmuchów
13 1600 1462 1841 8547 2000 0001
Prowadzone przez BGŻ BNP PARIBAS S.A
 
 
  • 23-05-2017

[WIDEO] Burmistrz Otmuchowa w Radiu Nysa

Ilustracja do informacji: [WIDEO] Burmistrz Otmuchowa w Radiu Nysa
Wczorajszym (22.05) gościem porannej rozmowy Radia Nysa 103,6 FM był Jan Woźniak burmistrz Otmuchowa. Mowa była m.in. o jubileuszowym Lecie Kwiatów, nowych miejscach pracy, powiększeniu miasta i nie tylko...
  • 23-05-2017

Będzie jeszcze jeden parking

Ilustracja do informacji: Będzie jeszcze jeden parking
Będzie jeszcze jeden parking w Otmuchowie. Niewielki, ale zawsze to kilkanaście dodatkowych miejsc parkingowych. Mowa o kolejnej powierzchni parkingowej przy ul. Krakowskiej. Tym samym w okolicach cmentarza parafialnego będziemy mieli trzy parkingi.Ta ilość miejsc parkingowych powinna wystarczyć aby każdy kierowca mógł bezpiecznie i w miejscu do tego przeznaczonym pozostawić swój pojazd. Nowy teren parkingowy powinien zostać oddany do użytku jeszcze w tym tygodniu. Będą tam wydzielone również miejsca parkingowe dla inwalidów. Ilość miejsc parkingowych w Otmuchowie w ostatnich latach istotnie się powiększyła. Oprócz ulicy Krakowskiej mamy dwa parkingi w obrębie rynku, przy ul. Roosevelta. Budowany jest też parking na Placu Dzierżonia. Udostępniona ilość miejsc parkingowych w Otmuchowie w pełni zabezpiecza potrzeby kierowców. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Będzie jeszcze ...

  • 23-05-2017

Kacper Trela i "Księżyc we włosy"

Ilustracja do informacji: Kacper Trela i "Księżyc we włosy"
My wiemy, że uczeń klasy II LO Zespołu Szkół w Otmuchowie Kacper Trela ma wspaniały głos i prawdziwy muzyczny talent, w piątek 12 maja przekonał się o tym Niemodlin!!! To tam odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenki Agnieszki Osieckiej OCEANY 2017.
Ten konkurs to chyba najważniejsze i najbardziej prestiżowe ze wszystkich dotychczasowych osiągnięć wokalnych Kacpra, który już wielokrotnie udowodnił, że potrafi i śpiewać i grać jak mało ktoJ 
Kacper zajął  1 miejsce w kategorii 16-24 lat, zaśpiewał piosenkę "Księżyc we włosy" z repertuaru zespołu "Skaldowie" akompaniując sobie na fortepianie. Wieczorem odbył się koncert laureatów, w ramach którego wystąpił również Krzysztof Żesławski Quartet & Natalia Lubrano z projektem „Osiecka jazzowo”.
Która z dziewcząt nie chciałaby usłyszeć:
„Księżyc we włosy, księżyc we włosy wepnę, wepnę, 
dam białe kwiaty, zajączka z waty, westchnę, westchnę, 
potem jak z narzeczoną popędzę w dal szaloną, szaloną, 
a potem mama i wielka drama – ślub(…)”

WYNIKI KONKURSU:
GRAND PRIX - MARIKA KLARMAN, „To wszystko z nudów”
KATEGORIA 16-24 LATA
I miejsce - KACPER TRELA, „Księżyc we włosy”, Zespół Szkół w Otmuchowie
II miejsce - MAJA MYŚLIWIEC, „Ja cię mam”, Ośrodek Kultury w Niemodlinie
JULIA RÓŻYCKA, „Biedne badyliszcze”, Miejski Ośrodek Kultury w Raciborzu
III miejsce - WIKTORIA CHOJCAN, „Ballada o fryzjerze z Saint Denis”, Fundacja „Kierunek przygoda” we Wrocławiu
Wyróżnienie - KINGA JANCZAR, „Chwalmy Pana”, Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie.
I jeszcze coś ze strony Ośrodka Kultury w Niemodlinie:
"Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany” organizowany jest od 2005 r. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości poetki Agnieszki Osieckiej wśród młodzieży, a także zachęcenie jej do śpiewania piosenki z tekstem o wysokich walorach artystycznych.W konkursie biorą udział wokaliści w wieku 12 – 24 lata: kategoria I 12 -15 lat, kategoria II 16 - 24 lat. W konkursie uczestniczą soliści. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy prezentują jeden wybrany utwór z twórczości Agnieszki Osieckiej. Laureaci konkursu zobowiązani są do wzięcia udziału w Koncercie Laureatów, który odbywa się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury z udziałem zaproszonych gości, sponsorów, wokalistów i ich opiekunów w dniu konkursu. Oceny wykonawców dokonuje jury powołane przez organizatora konkursu według kryteriów: interpretacja, sposób i ekspresja wykonania w odniesieniu do treści, ogólne wrażenie sceniczne. Organizator zachęca uczestników do przedstawienia własnej, oryginalnej interpretacji piosenki.
Patronat honorowy nad konkursem każdego roku sprawuje Fundacja im. Agnieszki Osieckiej "Okularnicy".
 
  • 23-05-2017

Sukces Klubu 4H z Maciejowic

Ilustracja do informacji: Sukces Klubu 4H z Maciejowic
W dniu 14.05.2017r. w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbył się Wojewódzki Zlot Dzieci i Młodzieży z Klubów 4H. Podczas zlotu odbył się konkurs polegający na zareklamowaniu produktu z kraju europejskiego w języku obcym. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Maciejowicach zajęli w tym konkursie II miejsce, reklamując w formie scenki w języku angielskim typowy angielski  produkt- herbatę.
  • 23-05-2017

Zapowiadane zmiany stały się faktem

Ilustracja do informacji: Zapowiadane zmiany stały się faktem
Zapowiadana od kilku tygodni zmiana organizacji ruchu w centrum Otmuchowa stała się faktem. W piątek przy sprzyjającej wreszcie pogodzie rozpoczęto i zakończono malowanie znaków poziomych, które wyłączają z ruchu duże  powierzchnie jezdni przy ratuszu, zabytkowych fontannach i pasażu pomiędzy Bankiem Śląskim a kinem ”Podzamcze”. Dotychczasowa sytuacja w centrum miasta była już nie do zniesienie. Traktowano ten obszar komunikacyjny jak jeden wielki parking łamiąc wszelkie zasady ruchu drogowego. Nikt z jego uczestników nie zważał na obowiązujące znaki drogowe zarówno poziome jak i pionowe. Było powszechne i nagminne łamanie prawa o ruchu drogowym w każdy niemalże przypadku. Parkowano  bezpośrednio przy  przejściach dla pieszych. Blokowano płynność ruchu drogowego do tego stopnia, że trudności z wjazdem do centrum i przejechaniem przez nie miały również pojazdy uprzywilejowane. A wszystko przez to, że każdy z kierowców był zainteresowany aby wjechać do rynku i podjechać jak najbliżej do wytyczonego sobie celu. Wybudowane, nowe parkingi w obrębie rynku w tym czasie świeciły pustkami, a rynek bywał wypełniony samochodami „po brzegi”. Sytuacji dojrzała do tego stopnia, że trzeba było podjąć decyzję by rozprawić się ostatecznie z bałaganem komunikacyjnym w tym miejscu. A nasz Burmistrz to potrafi. Właśnie te działania służą uporządkowaniu ruchu samochodowego w centrum miasta. Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Starostwie Powiatowym w Nysie zatwierdziła docelową organizację ruchu w rynku w Otmuchowie. Na postawie tej decyzji zmiany te zostały w piątek wprowadzone w życie. Trzeba się liczyć z tym, że teraz funkcjonariusze policji będą bezwzględnie egzekwować przestrzegania prawa. Wykroczenia polegające na zatrzymywani się czy parkowaniu w miejscach wyłączonych z ruchu będą kosztować każdego kto się tego dopuści spory mandat i określoną w taryfikatorze ilość punktów karnych. Od tego nie będzie odwołania. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Tak to wyglądało

  • 22-05-2017

[WIDEO] Starosta Nyski dotrzymał słowa

Ilustracja do informacji: [WIDEO] Starosta Nyski dotrzymał słowa
 
Zarząd Powiatu w Nysie wręczył nagrody laureatkom 13. Biesiady Wielkanocnej.
Przypomnijmy, biesiada pn. „Wielkanocne Smaki Naszym Kulinarnym Dziedzictwem" odbyła się 06 kwietnia w otmuchowskim zamku. Starosta nyski Czesław Biłobran podczas tego kulinarnego wydarzenia postanowił przyznać laureatkom nagrody dodatkowe, ufundowane przez Powiat Nyski.W jego imieniu wręczył je Wicestarosta Piotr Woźniak. Nagrody otrzymały Panie z KGW Meszno, KGW Maciejowice i KGW Kijów. Gratulujemy!
Wręczenie nagród przez przez Burmistrza Otmuchowa nastąpi w dniu 02 czerwca na dorocznym spotkaniu władz samorządowych Gminy Otmuchów z przedstawicielami społeczności naszych sołectw.
  • 22-05-2017

Samochód asenizacyjny dla miejskich wodociągów

Ilustracja do informacji: Samochód asenizacyjny dla miejskich wodociągów
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Otmuchowie wzbogaciło się o samochód asenizacyjny.
W piątek ubiegłego tygodnia Spółka zakupiła specjalistyczny samochód do wywozu nieczystości płynnych. Jest to pojazd asenizacyjny na podwoziu RENAULT  Pojazd jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne. Posiada zbiornik o kształcie cylindra, który jest mocowany elastycznie do ramy pośredniej z nachyleniem 4,5°, ze spadkiem ku tyłowi, zaś rama pośrednia przymocowana jest do ram podwozia. Zbiornik zamknięty jest dwiema wypukłymi dennicami, z których tylna jest otwierana na bok.
Samochód  przeznaczony jest głównie do opróżniania szamb i wywozu nieczystości płynnych. Może być wykorzystywany również do innych celów, gdzie wymagane jest podciśnieniowe opróżnianie zbiorników niezawierających materiałów łatwopalnych oraz wyciąganie osadów ze studni.
Jesteśmy przekonani, że zakupiony samochód asenizacyjny zabezpieczy wysoki poziom świadczeń usług w zakresie wywozu nieczystości płynnych dla mieszkańców Gminy Otmuchów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Nowy samochód

  • 22-05-2017
Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Augustyna i Jaromira ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda