Aktualności

Nie ma czasu. Budowa musi ruszyć

Ilustracja do informacji: Nie ma czasu. Budowa musi ruszyć
Na budowie basenu „Delfinek” przy Szkole Podstawowej w Otmuchowie nie widać jeszcze budowlańców ale można się spodziewać, że prace po zimowej przerwie ruszą lada dzień. Sprzyjają temu już warunki pogodowe ale i też czas nieuchronnie biegnie i do zakończenia tak skomplikowanej inwestycji pozostało można powiedzieć czasu jak w sam raz. Oznacza to, że nie ma tu już marginesu czasowego. Stąd roboty muszą być wykonywane szybko z wykorzystaniem obowiązujących technologii jakie się stosuje przy budowie tego typu obiektów. Finalnie obiektem będzie budynek z dwoma nieckami basenowymi o wymiarach 13,3 m x 4,5 m x 1,5 m z kompletnym zapleczem technicznym i technologicznym i modułem rehabilitacyjnym. Rozmiary basenu sprawiają, iż będą mogły z niego korzystać grupy 10 - 18 osobowe w ramach zajęć szkolnych lub rehabilitacyjnych. Przewiduje się, że basen będzie również udostępniany dla grup zorganizowanych, np. drużyn sportowców, amatorów aerobiku wodnego, itp. po godzinach zajęć szkolnych na zasadach określonych w regulaminie obiektu.
Koszt tej inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł. Prace budowlane potrwają dwa lata. Gmina realizuje budowę "Delfinka" z własnych środków budżetowych. Projekt basenu DELFINEK zakłada budowę budynku basenowego połączonego z istniejącym obiektem szkolnym. Parterowy budynek koncepcyjnie i architektonicznie dopasowany będzie do otoczenia i będzie przyjazny również dla osób niepełnosprawnych. 
Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod basen „Delfinek” przy Szkole Podstawowej w Otmuchowie odbyła się  10 listopada ubiegłego roku a jego ukończenie i oddanie do użytku winno nastapić najpóźniej w październiku 2018r.
Wynonawcą obiektu jest INWEST- BUD Patryk Moszek z Pokrzywnicy woj. opolskie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Nie ma czasu. Budowa musi ruszyć

 • 14-03-2017

SPARTAKUS Wicemistrzem Ligi Wojewódzkiej

Ilustracja do informacji: SPARTAKUS Wicemistrzem Ligi Wojewódzkiej
W  dziesiątej  kolejce  ligi  wojewódzkiej  juniorek młodszych  piłkarki  ręczne  UKS  SPARTAKUS  Otmuchów   zagrały na  wyjeździe  z  OLIMPEM Grodków  . Po zaciętym  spotkaniu  mecz  zakończył się remisem  28-28 . Stawką  meczu  był  tytuł  Mistrzowski /Otmuchów  musiał  wygrać  2  bramkami/ Cała  drużyna  zagrała  na  wysokim  poziomie  i  z  olbrzymim  zaangażowaniem  za  co  należą  się  słowa  uznania  i  podziękowania.   Warto  dodać  że  większość  naszych  zawodniczek  to  jeszcze  młodziczki   . Gratulacje!
Drużyna  wystąpiła  w  następującym  składzie : ZAWARYŃSKA Agata,   HUCALUK Paulina/Bramkarki/, BANASIAK  Kamila/ 2 bramki/,CZERNIEC  Amelia / 2 bramki/,DYREK  Wiktoria ,KILIAN  Aleksandra/5 bramek/, ,TYMCZYSZYN  Patrycja/4 bramki/,ZABRZEŃSKA Laura ,KULAK Angelika/13 bramek/,WRÓBEL Karolina /1 bramka/,BUKARTYK Julia/1 bramka/,WACH Klaudia, KOTARA Paulina.
TRENER- JANUSZ  KOBAK
 • 14-03-2017

Od lipca jednolite zasady składowania śmieci

Ilustracja do informacji: Od lipca jednolite zasady składowania śmieci
Od lipca w Polsce będzie obowiązywał jednolity system segregacji odpadów komunalnych. Ma to zwiększyć pozyskiwanie odpadów komunalnych nadających się do recyklingu. Podwyższenia takiego wskaźnika domaga się od Polski Unia Europejska. W myśl rozporządzenia resortu środowiska, do oddzielnych pojemników będziemy wrzucać: papier, szkło, metale i plastik oraz odpady ulegające biodegradacji. Ma to zapewnić znaczącą poprawę stanu recyklingu. Zwiększenie poziomu recyklingu umożliwia pozyskiwanie dodatkowych funduszy unijnych na infrastrukturę gospodarki odpadami. Do roku 2020 musimy zwiększyć recykling do 50 procent. Dziś ten wskaźnik to 26 procent. Przed naszymi posesjami pojawią się wielobarwne pojemniki. Metale i tworzywa sztuczne odkładane mają być do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, szkło do zielonego, a odpady bio do brązowego - tak wyglądać będą minimalne zasady segregacji odpadów. Na przygotowanie się do realizacji tych zasad będzie czas do 2020 roku.
 • 14-03-2017

Rekrutacja do firmy Elica Group i Amazon

Ilustracja do informacji: Rekrutacja do firmy Elica Group i Amazon
Kolejna Giełda Pracy do firmy Elica Group Polska sp. z o.o.
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie prowadzi rekrutację do firmy ELICA GRUP POLSKA SP. Z O.O., światowego lidera w projektowaniu i produkcji okapów kuchennych do użytku domowego.
Poszukujemy osób (kobiet i mężczyzn) chętnych do podjęcia zatrudnienia na stanowisku:
Pracownik produkcji /Miejsce pracy: Jelcz-Laskowice/
Oczekiwania pracodawcy:
- chęci do pracy
- gotowość do pracy w systemie dwuzmianowym
Pracodawca oferuje:
- 2500zł
- dojazd do miejsca pracy
- umowę o pracę
- bogaty pakiet socjalny
Spotkanie informacyjne odbędzie się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie w dniu 21.03.2017r.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
Joanna Kojdecka-Janik, tel. 774489959, e-mail: j~.~kojdecka~-~janik~@~pup~.~nysa~.~pl, pok. 17
Aleksandra Rydlewska, tel. 774489902, e-mail: a~.~rydlewska~@~pup~.~nysa~.~pl, pok. 10
 
Rekrutacja do firmy Amazon
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie prowadzi rekrutację dla amerykańskiego przedsiębiorstwa handlowego Amazon na stanowisko: pracownik magazynu.
Miejsce pracy: Bielany Wrocławskie
Firma oferuje:
 • atrakcyjne wynagrodzenie,
 • bezpłatny dojazd,
 • obiad za 1 zł,
 • praca zmianowa 4 dni w tygodniu.
 Wymagania:
 • chęci do pracy,
 • podstawowa obsługa komputera,
 • mile widziane uprawnienia na wózki widłowe.
Spotkanie z pracodawcą w dniu 22.03.2017 roku
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
Anna Mulerowicz – doradca klienta, tel. 77 448 99 56,  e-mail: a~.~mulerowicz~@~pup~.~nysa~.~pl
Dorota Grenda – doradca klienta, tel. 77 448 99 02, e-mail: d~.~grenda~@~pup~.~nysa~.~pl
 • 14-03-2017

Urzędnicy albańscy w Otmuchowie

Ilustracja do informacji: Urzędnicy albańscy w Otmuchowie
 
Od dzisiaj na zaproszenie władz samorządowych naszej gminy przebywać będą w Otmuchowie przez najbliższe tygodnie trzej pracownicy Urzędu Okręgu Lezha – jednego z trzydziestu sześciu okręgów administracyjnych Albanii, leżącego w północno-zachodniej części kraju, w obwodzie Lezha, z którym Gmina Otmuchów w 2016 roku zawarła umowę o współpracy partnerskiej. Strony umowy zobowiązały się m.in. do podejmowania inicjatyw na płaszczyźnie administracyjnej, w tym do wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania administracji samorządowej. Skutkiem wypełniania tych zobowiązań jest właśnie obecność urzędników samorządowych Okręgu Lezha  w Otmuchowie. W czasie pobytu zapoznają się oni z funkcjonowaniem otmuchowskiego magistratu, i co jest głównym celem, z zasadami sporządzania projektów o dofinansowywania inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Będą to pewnego rodzaju warsztaty, na których oprócz wiedzy merytorycznej przekazywane będą także informacje praktyczne. W czasie pobytu nie zabraknie zapewne też czasu na wypoczynek i rekreację.
 
Albania nie jest jeszcze krajem członkowskim ale szykuje się do wejścia do Unii Europejskiej. We wrześniu 2016 r. odbyło się posiedzenie Rady Stabilizacji i Stowarzyszenia Albania – Unia Europejska, na którym przyjęto do wiadomości, że w sprawozdaniu Komisji dotyczącym Albanii (za 2015 r.) stwierdzono, że państwo to jest coraz bliższe spełnienia kryteriów politycznych członkostwa, i że zasadniczo czyni stałe postępy w pięciu dziedzinach kluczowych dla rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych.
 
 • 13-03-2017

Spotkanie emerytek z okazji Dnia Kobiet

Ilustracja do informacji: Spotkanie emerytek z okazji Dnia Kobiet
„Kobieta jest arcydziełem we  wszechświecie” / Gotthold  Ephraim Lessing /.
Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Otmuchowie zorganizował w dniu 9 marca spotkanie swoich członkiń z okazji Dnia Kobiet. Impreza odbyła się w PUB „Kamienica”.Uczestniczyło w niej ponad 70 osób. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili : Burmistrz Otmuchowa Jan Woźniak oraz Skarbnik Miasta Sebastian Salecki . Pan Burmistrz złożył paniom życzenia z okazji ich święta , a Skarnik  wręczył słodkie upominki. Było to miłe spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych.
Podobnie, w miniony piątek w sali “Rycerskiej” otmuchowskiego zamku Burmistrz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Otmuchowie spotkali się z Paniami zatrudnionymi w Urzędzie Miejskim jak też w pozostałych jednostkach organizacyjnych naszej gminy i złożyli wszystkim Paniom okolicznościowe życzenia.


 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: Spotkanie emerytek z okazji Dnia Kobiet

 • 13-03-2017

Wyjątkowa Okazja dla Ciebie‎

Ilustracja do informacji: Wyjątkowa Okazja dla Ciebie‎
Informujemy, że w dniu 16 marca 2017r. w godzinach od 13.00 do 15.00 w Przychodni Rodzinnej OMEGA w Otmuchowie przy ul. Krakowskiej 15 skorzystać będzie można z bezpłatnego badania słuchu z możliwością zakupu aparatów słuchowych w promocyjnych cenach.

Wystarczy zadzwonić pod numer 77 431 50 50  i umówić się na badanie.
                   
  BEZPŁATNIE - BEZ SKIEROWANIA
 
 
 • 13-03-2017

Udany występ MKS Otmuchów

Ilustracja do informacji: Udany występ MKS Otmuchów
Udany występ podopiecznych Waldemara Wąsowicza w Prudniku.
W niedzielę drużyna chłopców ze szkoły podstawowej a za razem MKS Otmuchów uczestniczyła w turnieju piłki koszykowej w kategorii U-13. Zespół z Otmuchowa rozegrał pierwsze spotkanie z KS Ofensywa Racibórz pokonując przeciwnika 53:27. Drugie spotkanie nasz zespół rozegrał z gospodarzem turnieju MKS SMYK Prudnik pokonując rywali 72:17
 • 13-03-2017

Spotkanie informacyjne w Nysie

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne w Nysie
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nysie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia z Funduszy Europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Na spotkaniu przedstawione zostaną informacje dotyczące działania 7.3 Rozpoczęcie działalności gospodarczej RPO WO 2014-2020. W celu zgłoszenia chęci udziału w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (zachęcamy do wypełniania pola dot. potrzeby omówienia jakiś zagadnień, wpisywania konkretnych pytań). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie dobędzie się 14 marca 2017 r. w godz. 12.00-15.00 w Regionalnym Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5;  sala nr 11. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca.
Formularz do pobrania na stronie:
http://rpo.opolskie.pl/?p=21531
 
 • 13-03-2017

Zmiana Lokalnej Strategii Rozwoju

Ilustracja do informacji: Zmiana Lokalnej Strategii Rozwoju
Zmiana Lokalnej Strategii Rozwoju Nyskiego Księstwa Jezior i Gór na lata 2014-2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych oraz w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym dotyczącym aktualizacji LSR
 
Zarząd Stowarzyszenia Nyskie Księstwo Jezior i Gór zgodnie z Procedurą aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące zmiany Lokalnej Strategii Rozwoju Nyskiego Księstwa Jezior i Gór na lata 2014-2020.
 
Dokument wraz z naniesionymi propozycjami zmian jest dostępny na stronie NKJiG, pod adresem:http://ksiestwo.nysa.pl/zmiana-lokalnej-strategii-rozwoju-nyskiego-ksiestwa-jezior-i-gor-na-lata-2014-2020/
 
Uwagi do przedstawionej propozycji zmiany LSR w formie pisemnej prosimy kierować na adres mailowy:
lub
 • zgłaszać osobiście do Biura stowarzyszenia w terminie do dnia 14.03.2017 r. do godziny 15.30.
 
Jednocześnie informujemy, iż w dniu 15.03.2017r. organizujemy spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące aktualizacji LSR, na które serdecznie zapraszamy!
Spotkanie to odbędzie się w sali nr 234 Urzędu Miasta
(ul. Kolejowa 15, 48-300 Nysa) w godz. 12:00 – 13:00.
 
Zarząd Stowarzyszenia Nyskie Księstwo Jezior i Gór
 
 
 • 13-03-2017
Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
.
Baner: Otmuchów panoramaBaner: Łódki jezioro wiosnaBaner: Zamek nocBaner: Rynek wiosnaBaner: Park wiosnaBaner: JezioroBaner: SolariumBaner: ZamekBaner: Lato kwiatów
Imieniny: Wiktora i Eustachego ...

Urząd Miejski

ul. Zamkowa 6, 48-385 Otmuchów

tel./fax. 77 431 50 16, tel. 77 431 50 17 umig@otmuchow.pl

Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda