Tablica info czyste pow.jpeg

Gmina Otmuchów w ramach działania Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu “Czyste Powietrze”, zgodnie z podpisanym porozumieniem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, zakupiła elektroniczną tablicę LED – usytuowaną w Rynku w Otmuchowie. 

Tablica ma za zadanie realizowanie działania edukacyjno-informacyjnego, skierowanego do mieszkańców naszej gminy dot. jakości powietrza atmosferycznego, ze wskazaniem wyników pomiaru zanieczyszczeń powietrza z sensorów zanieczyszczeń w zakresie PM2,5 i PM10, temperatury i ciśnienia atmosferycznego oraz w dalszej kolejności: statystyk dot. realizacji ww. programu przez Gminę oraz informacji dot. funkcjonowania Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu “Czyste Powietrze.” 

Przedsięwzięcie dotyczy działań edukacyjno-informacyjnych, budujących świadomość proekologiczną mieszkańców, mających bezpośredni wpływ na podejmowanie decyzji w zakresie wymiany kotłów grzewczych tzw. ”kopciuchów” oraz montażu ekologicznych źródeł ciepła. 


Data publikacji:
 24-11-2023 15:42

Przewiń do góry