obrazek gazetaa.jpeg

„Wspólnota” Pismo Samorządu Terytorialnego od wielu lat zajmuje się sprawami samorządu w Polsce. Publikuje też rozliczne analizy i rankingi. Ostatnio opublikowano ranking pn. „Samorządowi liderzy pozyskiwania środków UE w latach 2014–2021” autorstwa Pawła Swianiewicza i Julity Łukomskiej.

W rankingu tym oceniane są Jednostki Samorządu Terytorialnego w podziale na wielkość: miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, miasta powiatowe, miasteczka i gminy wiejskie.

Miło nam poinformować Państwa, że w rankingu tym Gmina Otmuchów zajęła wysokie, 3 miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich w Województwie Opolskim uzyskując wynik 1912,19 zł pozyskanych na jednego mieszkańca. 

Należy podkreślić, że nasz wynik jest zdecydowanie lepszy od gmin ościennych o podobnej wielkości, a nawet gmin większych. 

To znakomity rezultat pokazujący, że systematyczna praca przynosi doskonałe wyniki, które podnoszą komfort życia naszych mieszkańców. Te prawie 30 mln zł pozwoliło na powstanie obiektów sportowych i oświatowych, modernizację dróg i oświetlenia, dofinansowanie działalności Kół Gospodyń Wiejskich, LZS-ów i OSP. 

Nie ma sołectwa, w którym te środki nie byłyby wykorzystane dla dobra mieszkańców i każdy z nas odczuł ich pozytywny wpływ na jakość życia.  

Pracujemy bez przerwy, aby w dalszym ciągu pozyskiwać pieniądze, które umożliwią kolejne, ambitne realizacje w dziedzinie  infrastruktury sanitarnej (kanalizacja) drogi, turystyka, bezpieczeństwo, rozrywka i szereg innych. 

Wielkie podziękowania należą się zespołowi ludzi pracującym w Urzędzie MiG, którzy poświęcają wiele czasu i energii na wyszukiwanie możliwości oraz sporządzanie wniosków i realizacje inwestycji. To fachowcy najwyższej próby, zaangażowani w swoją pracę.

Nasz zespół sprawdza się w działaniach. Pamiętajcie o tym.


Data publikacji:
 27-02-2024 14:54

Przewiń do góry