Sesja RM1.jpeg

We wtorek, 7 maja w Otmuchowie odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której zaprzysiężono radnych oraz nowego Burmistrza Miasta i Gminy Otmuchów. 

W skład Rady Miejskiej w Otmuchowie weszli: Henryk Mamala, Zbigniew Górski, Waldemar Wąsowicz, Sylwester Łucki, Paweł Rosół, Bogusław Kowal, Monika Kasalik, Dawid Worek, Bogusława Krzywak, Leszek Kościuk, Przemysław Szostek, Łukasz Zięba, Mateusz Dyrek, Bożena Skiba i Grzegorz Kędzierski.

W trakcie obrad wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Gminy:

Henryk Mamala - przewodniczący Rady Miejskiej w Otmuchowie
Zbigniew Górski - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Otmuchowie
Waldemar Wąsowicz - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Otmuchowie
Sylwester Łucki - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Otmuchowie

Po złożeniu ślubowania, Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów Damian Nowakowski przedłożył na ręce radnych wniosek o rozszerzenie porządku obrad. Sprawa dotyczyła odwołania obecnego Skarbnika Miasta i Gminy Otmuchów Sebastiana Saleckiego. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, Rada Miejska powołała na to stanowisko kandydata zgłoszonego przez obecnego włodarza gminy. Funkcję Skarbnika Miasta i Gminy Otmuchów obejmie Aleksander Prus, który posiada wieloletnie doświadczenie w bankowości. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończył także studia podyplomowe Analiza finansowa i controling na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Prawo bankowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada branżowe certyfikaty z zakresu zarządzania, bankowości i coachingu. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia.


Data publikacji:
 07-05-2024 14:59

Przewiń do góry