Adopcji bezpańskich psów
SPRAWDŹ, WYBIERZ, POKOCHAJ, ADOPTUJ !!!!!


Gmina Otmuchów podejmuje działania promowania adopcji bezpańskich psów odłowionych ze swojego terenu oraz umieszczonych w schronisku. W tym celu, na stronie Urzędu Miasta i Gminy Otmuchów została założona specjalna zakładka zachęcająca do kontaktu ze schroniskiem w sprawie adopcji zwierząt. W linkach, które przekierują na stronę schroniska, będzie można zapoznać się z informacjami o schronisku oraz możliwościami adopcji zwierząt. będą zdjęcia wraz z krótkim opisem zwierząt oraz miejscem odłowienia. Dzięki temu możliwa będzie również identyfikacja zwierząt posiadających właścicieli, omyłkowo uznanych za bezpańskie (zagubione, spłoszone, itp.).


Duże, małe, średnie, młodsze i starsze, suczki i samce, krótkowłose i długowłose, spokojne i pełne energii, te które uwielbiają biegać i te które lubią powolne spacery, ułożone i do wychowania,... sprawdź sam i pokochaj.
 Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, potrafią skutecznie poprawić nam nastrój. Dzieje się tak dlatego, że podczas kontaktu z nimi nasz organizm wydziela endorfiny (hormony szczęścia). Psy świetnie wyczuwają ludzkie nastroje. Gdy jest Ci smutno, zwierzak najczęściej odwzajemnia to i nie przeszkadza zachęcaniem do zabawy. Z kolei, gdy Ty tryskasz radością – on również. Psy wymagają regularnych, długich spacerów, a większość z nich także biegania i skakania. Osoba opiekująca się zwierzakiem może być zatem spokojna o swoją dobrą kondycję, a zarazem pozytywne samopoczucie. Obecność psa wpływa kojąco na ludzką psychikę. Jednym z nich jest radość, jaką daje człowiekowi zabawa ze zwierzęciem.


Powszechnie znane jest także pojęcie dogoterapii, czyli terapii z udziałem psów. Najczęściej stosuje się ją w przypadku dzieci zmagających się z różnego rodzaju zaburzeniami, lecz nie tylko… również wśród osób starszych, samotnych. Wiele osób, które mieszkają samotnie, decyduje się na zakup lub adopcję psa. Główny powód tej decyzji to chęć posiadania kogoś, kto czeka na nas w domu i cieszy się, gdy wracamy do domu. Jedną z cech, które najbardziej cenimy u przyjaciół, jest wierność. W przypadku psów możemy mieć pewność, że tak będzie. Zwierzęta okazują ją na wiele sposobów, np. poprzez: towarzyszenie człowiekowi w trudnych chwilach, rozweselanie go, ostrzeganie o niebezpieczeństwie. A to wszystko zupełnie bezinteresownie… to jedynie kilka najważniejszych atutów posiadania psa.
Obecnie odłowione zwierzęta trafiają do schroniska dla zwierząt w Konradowej i w tym miejscu otoczone zostają opieką i troską. Są przygotowane do adopcji i czekają na swojego właściciela. Więcej o schronisku i o zasadach adopcji w linku: http://schronisko.nysa.pl

Kontakt telefoniczny w sprawie adopcji: 77 431 04 99  e-mail: schronisko@www.nysa.pl

Ponadto bieżące informacje na temat zaginionych zwierząt lub które się przybłąkały oraz zagubiły, a także inne ważne informacje można uzyskań w linku: https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Animal-Shelter/Schronisko-Dla-Bezdomnych-Zwierz%C4%85t-w-Konradowej-507635949296688/
 

Na nowych właścicieli czeka wielu czworonożnych towarzyszy. Każdy może wybrać takiego psa, który będzie odpowiadał jemu pod względem temperamentu, charakteru, wielkości i wyglądu.
Pamiętajmy, że adopcja nawet dorosłego psa ma wiele zalet: łatwiej nauczyć czystości dużego psa niż szczeniaka. Mieszkanie jest dla psa budą i z natury psiak nie załatwia się w niej. Unikamy wiele kłopotów, które są nieodłącznie związane z posiadaniem, chociaż bardzo słodkiego, ale absorbującego szczeniaka. Znamy jego wielkość i wygląd. Zyskujemy niezwykle oddanego przyjaciela. Psy ze schroniska szybko i bardzo mocno przywiązują się do swoich nowych opiekunów. Jeżeli ktoś obawia się przygarnięcia dorosłego zwierzęcia, ponieważ może nie podołać jego wychowaniu, możliwa jest adopcja szczeniaka. Są to psiaki całkowicie do ułożenia.

Pobyt psa w schronisku nawet przy najlepszej opiece nie zastąpi miłości człowieka do czworonoga, w przypadku starszych psów – adopcja jest jedyną szansą dożycia godnej i szczęśliwej starości u boku swojego opiekuna. A my ???? My w tym wszystkim możemy mieć pewność, że przy naszym boku będzie przyjaciel na dobre i na złe.

Ponadto adopcja psa odłowionego z terenu gminy Otmuchów, pozwala zmniejszyć koszty utrzymania zwierzęcia w schronisku. Zaoszczędzone środki przeznaczone zostaną na dalsze zapobieganie bezdomności zwierząt.

Przewiń do góry