708180097_1297043395950259_2520239287430375566_n.jpeg

707617970_1297043399283592_2126190500294671946_n.jpeg

706065986_1297043392616926_8021979829548290529_n.jpeg

W Urzędzie Miasta i Gminy w Otmuchowie odbyło się spotkanie z Tomaszem Derdą, 12-letnim uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Otmuchowie, który z ogromnym zaangażowaniem i konsekwencją rozwija swoją sportową pasję w karate kyokushin.

Tomek, mimo młodego wieku, może pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jego wyniki są dowodem systematycznej pracy, determinacji oraz sportowego charakteru. Młody zawodnik regularnie reprezentuje Gminę Otmuchów, zdobywając miejsca na podium podczas prestiżowych zawodów w Polsce i za granicą.

Do najważniejszych sukcesów Tomasza Derdy należą między innymi:

    1. miejsce podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych Karate Kyokushin w Los Angeles,
    1. miejsce podczas Mistrzostw Polski Karate Kyokushin w 2025 roku,
    1. miejsce podczas Mistrzostw Polski Karate Kyokushin w 2026 roku,
    1. miejsce podczas Pucharu Europy Karate Kyokushin w Rumunii w 2026 roku,
    1. miejsce podczas Spanish Open Karate Kyokushin w Barcelonie,
    1. miejsce podczas Mistrzostw Karate Kyokushin w Londynie,
    1. miejsce podczas Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w Bułgarii.

Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że przez cały ubiegły rok Tomek stawał na podium każdych zawodów, w których brał udział. W Polsce regularnie zdobywał najwyższe lokaty, natomiast podczas startów międzynarodowych od wielu miesięcy utrzymuje się w ścisłej czołówce.

Tomasz Derda trenuje karate kyokushin, uczestniczy w obozach sportowych oraz zgrupowaniach kadry narodowej. Dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji wypracował sobie już rozpoznawalność oraz silną pozycję w środowisku sportowym.

Podczas spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów Damian Nowakowski wręczył młodemu zawodnikowi bon w ramach wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe oraz godne reprezentowanie Gminy Otmuchów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Gmina Otmuchów składa Tomaszowi Derdzie serdeczne gratulacje oraz życzy kolejnych sukcesów, sportowej wytrwałości i dalszego rozwoju. Jesteśmy dumni, że w naszej gminie dorastają młodzi ludzie, którzy swoją pasją, pracą i ambicją promują Otmuchów w Polsce i poza granicami kraju.

Opublikował(a): Joanna Kania
Data publikacji:
 27-05-2026 12:33

Przewiń do góry