Gmina inwestuje w oświatę

Przed nami kilka dużych zadań oświatowych, które w niedalekiej przyszłości zostaną zrealizowane na terenie gminy Otmuchów.
 
Pierwszym projektem jest termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Otmuchowie (Wójcice) oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jarnołtowie. Na oba zadania pozyskaliśmy dofinansowanie w ramach Subregionu Południowego. Koszt inwestycji szacuje się na około 2 mln zł. Kwota wsparcia wynosi 813 739,62 zł. Przedmiotem inwestycji będzie m.in. ocieplenie budynków, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana pokrycia dachowego, modernizacja kotłowni oraz wymiana oświetlenia.
 
Kolejne zadania realizowane będą dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach wieloletniego programu pn. „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych" na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, powstaną 3 boiska wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji.
 
Na każde z boisk o wartości 2 671 428 zł, otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 1 869 999,60 zł, dzięki czemu koszt Gminy to 801 428,40 zł. W związku z powyższym, łączny koszt budowy 3 obiektów to 8 014 284 zł, przy wkładzie gminy 2 404 285,20 zł.
 
Obiekty staną przy Zespole Szkół w Otmuchowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Otmuchowie (Wójcice) oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mesznie.
 
Zadania w głównej mierze będą polegały na budowie nowych boisk wielofunkcyjnych wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji, instalacji elektrycznej i oświetleniu hali LED wraz z przyłączami, a także instalacji c.o. Elementem realizacji inwestycji będzie również zakup wyposażenia sportowego obiektów, również takiego jak mobilne strzelnice laserowe, które będzie można rozkładać i instalować na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.
 
Obiekty sportowe służyć będą zarówno celom edukacyjnym, jak i rekreacyjnym.
 
Zachęcamy do obejrzenia naszego wideo dotyczącego zadań. O szczegółach mówi Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów Jan Woźniak.
 
Link do filmu:
https://www.facebook.com/watch?v=223178547263258

 


Data publikacji:
 22-10-2023 17:05

Przewiń do góry