Wycieczka PCK

W dniach 17 - 18 października 2023 r. ZOR PCK w Otmuchowie zorganizował wycieczki dla 87 uczniów do Kamieńca Ząbkowickiego i Ząbkowic Śląskich. Były to jednodniowe wyjazdy dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym oraz aktywnych członków szkolnych kół PCK ze wszystkich placówek oświatowych.
 
Zadanie z zakresu krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży w ofercie złożonej przez PCK do Gminy wsparł Burmistrz Miasta i Gminy Otmuchów. Imprezę dofinansowano z organizowanej akcji "Gorączka Złota".
 
Uczestnicy zwiedzali dostępne komnaty Pałacu Marianny Orańskiej. Martyna, Wiktor i Fryderyk mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności gry na zabytkowym fortepianie, za występy otrzymali gromkie brawa. Z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Sudetów i Kamieńca w pięknej jesiennej szacie.
 
W Ząbkowicach, po pokonaniu 139 schodów w Krzywej Wieży oglądaliśmy widoki miasta, między innymi neogotycki ratusz, ruiny zamku.
 
Wyjazdy się udały, program został zrealizowany, a zaplanowane cele osiągnięte. Jednym z nich było wyrabianie nawyków prawidłowego spędzania czasu wolnego poprzez ruch, aktywny wypoczynek, sport i rekreację. Wycieczka była nagrodą dla młodych wolontariuszy za działalność czerwonokrzyską, na kilka dni przed Dniem Młodzieży PCK – 25 października.
 
Link do zdjęć:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=834565808674273&set=pcb.834566198674234
 
Tekst i zdjęcia: PCK Otmuchów.


Data publikacji:
 22-10-2023 17:10

Przewiń do góry